عوامل موفقیت وکیل در پرونده، شرط نتیجه، وعده ی صدور حکم


وکیل دادگستری و موکل:

وکیل که شرط کند که نتیجه و صدور حکم به سود موکلش خواهد بود از نظر قانون مرتکب تخلف شده است زیرا برروی یک پرونده قضات زیادی اعلام نظر کرده پس نظرات مختلف و متفاوتی روی یک پرونده داده می شود و از طرف دیگر وکیل و موکلش آگاهی نسبت به اسنادی که وکیل طرف مقابل ارائه می دهد ندارد. حتی ممکن است طرف مقابل با ارائه اسناد دروغین قاضیان و بالاترین شخصیت های قضایی را فریفته باشد که هیچ کدام توان مقابله با چنین اسنادی را نداشته باشند.

با توجه به شرایطی که بیان شد، ممکن است وکیل شرط صدور حکم به سود موکل را با موکل خود منعقد نماید در صورتی که این شرط فقط بر پایه شانس و اقبال بوده و موکل بدون هیچ گونه آگاهی از شرایط واقعی روال یک پرونده، حق الزحمه زیادی را به وکیل خود پرداخت کند و همچنین ممکن است برنامه ی خود را با این حکم که وکیل آن را شرط کرده است تنظیم نماید.

هر چند که وکیل می تواند بعضی از پرونده ها را پیش از صدور حکم پیش بینی کند ولی شرط تضمین حکم به نفع موکل تخلف است. این موضوع به معنی تسلیم شدن در برابر احکام قضایی نیست بلکه یک وکیل می تواند با رعایت شرایط زیر بهترین نتیجه را برای موکلش رقم زند.

  • یک وکیل با مشاهده ی آرا قضایی و احکام صادره در پرونده های مشابه که نخستین اقدام پژوهش های فراگیر است در جهت موفقیت پرونده موکل خود در مسیر عدالت قدم بگذارد.

  • وکیل شایسته با توجه به این موضوع که قضات ممکن است درباره موضوع یکسان نظرات کاملاً متضاد و مختلفی داشته باشند راه و روشی انتخاب کرده تا موکل خود را از آثار سوء این نظرها مصون بدارد.

  • از آنجائیکه موضوعات حقوقی بسیار فرار بوده و امکان اشتباه بسیار زیاد است یک وکیل لایق جهت مسیر پرونده به نفع موکلش باشد علاوه بر پژوهش ها و مطالعه از تجربیات همکاران وکیل خود نیز کمال استفاده را خواهد برد. بوده پرونده هایی که پس از سالها پیگیری آشکار شده است که گزینش موضوع و چگونگی آغاز پرونده توسط یک وکیل از همان آغاز کار نادرست بود است. و سالها سپری شده و همچنین عمر گران بهای وکیل و موکل به تاراج رفته است.

موارد یاد شده بسیار مناسب برای یک وکیل بوده ، وکیل استحقاق چنان حق الوکاله ای است که با فراغ بال و امنیت خاطر بتواند تا آنجا که قانون اجازه می دهد و توان او است بهترین شرایط مسیر یک پرونده را برای موکل خود فراهم سازد. وکیل که رضایت و آرامش خاطر نداشته باشد نمی تواند برروی همه شرایطی که برای موفقیت در پرونده است تمرکز کند که این شرایط وابسته به احساس مسئولیت و وجدان کاری وکیل می باشد.

 

دادنام نیازمندی حقوقی ایران

معرف بهترین:وکیل،کارشناس رسمی دادگستری،دفتر ازدواج و طلاق،دفتر اسناد رسمی،مشاور حقوقی
 

پیوندها

اطلاعات

حساب کاربری من

خدمات مشتریان

تماس با ما